Előfordulnak olyan balesetek, amiket akkor se tud elkerülni egy sofőr, ha szabályosan közlekedik. Ez történt a közelmúltban: egy taxi haladt szabályosan a buszsávban a kilencedik kerületben, amikor a mellette araszoló autók közül befutott elé egy gyalogos. Nem lehetett elkerülni a balesetet.
A taxis elütötte a gyalogost, akinek óriási szerencséje volt: bár a csattanás csúnyának látszott, megúszta nyolc napon belül gyógyuló sérülésekkel. A helyszínre rendőrök érkeztek, akik megnyugtatták a taxist: elmondták neki, hogy a rendelkezésre álló adatok alapján nem terheli felelősség a történtekért.
A taxiban jelentős anyagi kár keletkezett. A sofőr azt állítja, hogy járműve több helyen is megsérült, javítása miatt akár egy-két hónapig sem tud dolgozni. – írja a BP-i autósok. Itt jön azonban a kellemetlen csavar: a gyalogos közölte a taxissal, hogy nincs biztosítása, „csináljanak, amit akarnak”. A sofőr attól tart, hogy nem sok esélye van, hogy megtérítsék az autójában keletkezett kárt.
„Amennyiben a hatósági eljárás is megállapítja, hogy a balesetért kizárólag a gyalogos felelős, a taxis a kárát polgári jogi úton követelheti a károkozótól. Ez azonban a gyakorlatban korántsem jelent garanciát a pénz megtérülésére. Ha a károkozónak nincs biztosítása, végrehajtható vagyona vagy igazolt jövedelme, a követelés érvényesítése rendkívül nehézkes, különösen akkor, ha külföldi állampolgárról van szó.” – fűzte hozzá az esethez a BP-i autósok.

A gyalogos balesetről készült videó után egy olyan felvételt is megtekinthetsz, amin egy necces motoros előzés látszik. A motoros Csobánka és Pilisvörösvár között előzött, és majdnem komoly baj lett a manőverből. Szerencsére végül nem lett, amihez azt fűzte hozzá a beküldő, hogy „Isteni szerencséd, hogy a feleségem jó sofőr és ki tudott kerülni.”
Forrás: BP-i autósok









