Temérdek olyan autóst tekinthetsz meg minden nap, aki átcsúszik a közlekedési lámpa sárga jelzésén. Előbbi még nem okoz gondot, az már gyakrabban, amikor valaki egy nagyon hosszú, nyújtott sárga után már a piroson csúszik át. Amikor gyorsan vált a másik lámpa, ami keresztben engedi el a forgalmat, akkor hamar kialakulhat nagy gond.
Azt, hogy egy piroson mennyire veszélyes átlógni, egy közelmúltban, III. kerületben történt baleset is tökéletesen illusztrál. A felvételen az látszik, ahogy a Szentendrein még át szeretne robogni keresztben, a Záhony utca irányából egy Mercedes kisbusz. Pechje volt: a Szentendrein zöldre váltott a lámpa, és pont jött egy Merci a külső sávban, ami lendületből áthajtott a szabad jelzésen.
Végül a piroson áthajtó kisbuszt telibe találta a zöld lámpán át érkező Mercedes. A csattanás a fedélzeti kamerás felvétel alapján komolynak tűnt, azt azonban nem tudjuk, hogy valaki megsérült-e a balesetben. Az biztos, hogy alig néhány másodperccel az ütközés után több autós is odafutott a két összetört autóhoz segíteni.
A Szentendrei úti baleset után egy másik incidenst is megnézhetsz a BP-i autósok videóján. A második felvételen egy motoros dühkitörése látható Vecsésen. A motoros vélhetően azt nehezményezte, hogy az autós a sávon belül, kellő oldaltávolságot nem hagyva előzte meg őt. A motoros az autó tükrén vezette le az indulatait.

A videó alapján a könyökével nagy erővel csapott rá az autó visszapillantó tükrére, amely behajtódott az ütéstől. – olvasható a BP-i autósok oldalán. „Az eset után az autó női sofőrje néhány másodpercig még nem tudott továbbindulni, láthatóan sokkolták a történtek.” – fűzte hozzá a videó beküldője.
Forrás: BP-i autósok









