Az Erdélyt Havasalfölddel összekötő Transzfogaras Európa egyik legnagyszerűbb útja, ahol irgalmatlan nagyot lehet autózni. A romániai útszakaszt hobbiból tehát az autórajongók imádják, illetve olyan turisták is rendszeresen látogatják, akiket nem a szerpentinezés, hanem a fantasztikus táj vonz oda.
Mivel a csodás szerpentin meredek szakadékok között kanyarog, amikor valaki leparkol, érdemes nagyon alaposan ellenőriznie, hogy rendesen rögzítette-e az autóját, mielőtt a helyén hagyta. A közelmúltban valakinek utóbbi egészen biztosan nem sikerült.
@gabrielospower masina prabușita pe Transfagarasan
♬ Bilet doar dus - Inna
Egy parkoló autó belezuhant a Transzfogarason a szakadékba, az esetről videó is készült. A felvételt megosztó oldalak szerint az autó vezetője azért parkolt le, majd szállt ki, hogy fotókat készítsen a tájról.
A baleset pontos okát nem árulták el: nem derült ki, hogy a sofőr volt figyelmetlen, és nem rögzítette rendesen az autóját, vagy műszaki hiba történt, és az autó amiatt gurult el. A szemtanúk beszámolója szerint egyébként a sofőr nem rögzítette megfelelően az autót.

A végeredmény szempontjából utóbbi lényegtelen. Az eset onnan nézve szerencsésnek mondható, hogy senki nem sérült meg – pedig az elszabadult autó simán eltalálhatott volna valakit. További szerencse, hogy az autóban nem ült senki, amikor elgurult. Nem meglepő módon az autó csúnyán összetört.
Forrás: Digi24.ro






