Minden klasszikus autó tulajdonosának és gyűjtőjének ismerős a tavaszi gyomorgörcs, amikor a több hónapos téli álom után először fordítják el a kulcsot a gyújtáskapcsolóban. A modern, magas biokomponensű (etanolos) üzemanyagok ugyanis hajlamosak már pár hónap állás után megromlani, magukba szívni a nedvességet, és szétmarni a régi karburátorok, benzincsövek tömítéseit. Ezt a problémát igyekszik most gyökeresen felszámolni a MOL Racing Kft. által fejlesztett új, Oldtimer Fuel névre keresztelt üzemanyag. - írta meg az Economx.
Az új benzin titka az összetételében rejlik: teljesen etanolmentes, és nem tartalmaz aromás összetevőket sem. Ennek köszönhetően sokkal tisztább égést biztosít, drasztikusan csökkenti a motoron belüli korom- és kokszlerakódásokat, és ami a legfontosabb: elképesztően stabil. A gyártó ígérete szerint megfelelő körülmények között tárolva akár két évig is megőrzi a minőségét anélkül, hogy lebomlana vagy károsítaná az üzemanyagrendszert.

Az Oldtimer Fuel használatával végleg elfelejthetők a különféle utólagos, méregdrága benzinstabilizáló vagy etanol-semlegesítő adalékok, amelyeket eddig a szezonális leállások előtt kellett a tankba löttyinteni. A MOL ugyanakkor megjegyzi, hogy bár a benzin kiküszöböli a modern üzemanyagok káros hatásait, az ólompótló adalékok használata a nagyon idős, még puha fészkű szelepekkel szerelt motoroknál továbbra is indokolt maradhat.

Az új üzemanyag bevezetése tökéletes válasz a hazai veterános jelenlét növekedésére. A ritkán használt, féltve őrzött kincsek – legyen szó egy gyárias youngtimer BMW-ről vagy M’Lady Boleslavról – végre olyan ellátást kaphatnak a kutakon, amellyel hosszú távon is megőrizhető a műszaki épségük.









