Google Állítsd be, hogy a Totalcar az elsők között legyen a Google-találatokban!

Nem bírt a technikával és az elemekkel egy rolleres Szegeden: leugratott a padkáról, egyenesen a zebrára, azonban kissé túlbecsülte a képességeit. Megcsúszott alatta a roller, így csúnya esés lett a mutatvány dicstelen végeredménye.

Az eset idén januárban, és a rolleres koordinációs képességein biztosan nem segített, hogy ittas állapotban vezette a kétkerekűt. Bár bukósisakot viselt, az esés következtében súlyos sérüléseket szenvedett. Ezek után esélyes, hogy legközelebb jobban meggondolja, hogy megéri-e kockáztatni egy kis kényelemért cserébe.

Az elkövető közlekedése során megszegte a KRESZ egyik alapvető rendelkezését, miszerint járművet csak az vezethet, akinek a szervezetében nincs szeszes ital fogyasztásából származó alkohol. -írja az Ügyészség.hu. Azt nem tudjuk, hogy mi lett volna, ha nem iszik azelőtt, hogy rollerre szállt, az viszont tuti, hogy az alkohol nem segített abban, hogy jól reagáljon.

A Szegedi Járási Ügyészség vádat emelt a férfivel szemben: ittas állapotban elkövetett járművezetés vétségével vádolják. Az Ügyészség.hu hozzátette: a vádiratában a terhelt felelősségének büntetővégzéssel történő elbírálását, vele szemben pénzbüntetés és járművezetéstől eltiltás kiszabását indítványozta. A terhelt bűnösségének kérdésében a Szegedi Járásbíróság fog dönteni.

Az eset több szempontból is szemléletes elrettentő példa. Egyrészt jól bemutatja, hogy mennyire veszélyes bármilyen járművet ittasan vezetni, másrészt arra is felhívja a figyelmet, hogy ittas rollerezésért is simán járhat eltiltás. Reméljük, hogy a szegedi rolleres tanult belőle, sőt, azt is, hogy mások is levonták a megfelelő következtetést.

Forrás: Ügyészség.hu

Jakusovszky Kristóf
Jakusovszky Kristóf
Szerkesztő, Újságíró
Hivatalosan formatervező mérnök vagyok, de 2016-ban úgy döntöttem, hogy jó lenne kipróbálni az autós újságírást. Nem eresztett: 2016-tól külsős, 2021 óta pedig fix szerzőként tevékenykedek a Totalcarnál. Amúgy a TC-s becenevem Elvis, a Porsche 911-et tartom a világ legjobb autójának, rajongok a régi shitboxokért és a macskákért, ráadásul van két F Astrám.