Hónapokig a kiskapukon át közlekedett egy franciaországi autós, aki csúcsra pörgette a fukarságát. Az ottani autópályákon fizetőkapus rendszer működik, a fizetőkapukat pedig kamerákkal szerelték fel, melyek minden egyes áthaladást dokumentálnak.
Ez esetben ezek a mindent látó kamerák okozták a trükköző autós vesztét, aki
rendre úgy úszta meg a fizetést a fizetőkapuknál, hogy szorosan az előtte áthajtó – és fizető – járműre tapadva hajtott át, amíg nyitva volt a sorompó
– írja helyi lapokra hivatkozva az Auto Motor und Sport.
Ismert az autópálya-üzemeltető társaságok előtt is a jelenség, amely nemcsak a bevételkiesés miatt vet fel aggályokat, hanem biztonsági szempontból is, mert a minimális követési távolságokat irtózatosan nagy baleseti kockázatot hordoznak magukkal. Most viszont, hogy a csendőrség egyik motoros járőre előtt lebukott a Saint-Maurice-Colombier fizetőkapunál, huzamosabb időre visszamenőleg kell rendeznie az útdíj-tartozásait, amelyek után a büntetésekkel együtt 9382 eurót, átszámítva 3,3 millió forintot kell fizetnie. Magyarán: nem vált be az átslisszolós taktika.
Ugyanakkor nem ő volt az egyetlen, aki el akarta kerülni azt, hogy útdíjat kelljen fizetnie. Egy másik francia autós márciusban nem kevesebb mint 144 alkalommal kummantotta el a fizetést, igaz, ő az A9-es autópályán egészen más megoldást választott: letakarta a rendszámtábláját, majd kihajtásnál azt állította, hogy útközben elhagyta a jegyét. Emiatt mindig a minimális összeget kellett fizetnie: az ő esetében 13 ezer euróra, azaz 4,6 millió forintra rúgott a tartozás összege, és további százezer forintoknak megfelelő összeget kell kicsengetnie bírság címén.
Borítókép: Illusztráció: Nando Lardi/Getty Images









