Feltűnést keltett a németországi utakon az előző hétvégén egy BMW, melynek utaskapacitását túlságosan is próbálták a csúcsra pörgetni. Június 20-án, múlt hét szombaton az esti órákban kaptak bejelentést róla a mannheimi hatóságok, akik az L723-as úton, Hockenheimnél meg is találták a problémás járművet – írja az Auto Motor und Sport.
Rövidesen meg is állították, majd
nem kevesebb mint 14 embert találtak a BMW-ben.
Hét felnőtt és hét gyerek utazott az autóban, mindennek tetejében a gyerekeknek sem gyerekülésük nem volt, és nem is voltak bekötve. A helyi rendőrség ezzel kapcsolatban arra hívta fel a figyelmet, hogy a passzív biztonsági eszközök hiányának még alacsony sebességnél bekövetkező ütközés esetén is súlyos, akár fatális következményei lehetnek.
A járőrök tájékoztatták a szabálysértésekről az 52 éves járművezetőt, aki azonban nem kívánt megszólalni a vele szemben felhozott vádak kapcsán. Pedig az utasok biztonsága mellett nem elhanyagolható szempont az sem, hogy a szállítható személyek számának csaknem háromszoros szorzója akár több száz kilós nagyságrendű többletterhelésnek teheti ki az alvázat, a gumikat és a fékeket, ami sok más mellett a fékútra, illetve a jármű irányíthatóságára, stabilitására is hatással lehet.
Az 52 éves férfi ellen közigazgatási eljárás indult. A hatályos jogszabályok szerint a passzív biztonsági rendszerek hiánya 70 euróval – körülbelül 25 ezer forinttal – és 1 büntetőponttal büntethető”. Azt még nem tudni, hogy a túlsúlynak milyen következményei lehetnek még, mindenesetre a BMW ezzel a felállással nem folytathatta az útját.
Borítókép: Illusztráció: Matthias Balk/dpa/picture alliance/Getty Images









