Borítókép: MTI
Az idei a hatodik év, hogy a fővárosban tavasztól őszig autómentes rakpart. Bár az autósok nem feltétlenül örülnek neki, a 2026-os szezon nagy újítása a hétköznapi, rugalmas forgalmi szabályozás, amely a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) legfrissebb adatai szerint azonnal bevált: az utóbbi hetekben még a munkanapok estéin is átlagosan több mint 10 ezer gyalogos és bringás vette birtokba a pesti rakpartot - írta meg az enbudapestem.hu.
Az MTI tájékoztatása szerint június 29-től, azaz hétfőtől módosul a közforgalmi zárás a Pesti alsó rakparton: minden hétköznap 17 és másnap hajnal 5 óra között nyílik meg a rakpart a gyalogos és kerékpáros forgalom előtt. A hétvégéken és a munkaszüneti nappal bővült hosszú hétvégéken továbbra is egész nap autómentes a rakpart.

A gyakorlatban ez úgy néz ki, hogy munkanapokon pontban délután ötkor a Margit hídtól a Havas utcáig tartó szakaszon pirosra vált az összes olyan lámpa, amely a rakpartra vezet. Ettől a perctől kezdve a forgalomban résztvevő autósok már egyáltalán nem hajthatnak le szabályosan a pesti alsó rakpart érintett részeire.
A közlemény szerint a forgalmi rend várhatóan szeptember közepéig marad érvényben, ezt követően a megszokott, kizárólag hétvégékre korlátozódó rakpartnyitás lép érvénybe.









